Звукове обладнання. Акустичні системи

Перш за все, з’ясуйте, що і навіщо вам потрібно. Ясна річ, що у чутливого меломана одні запити, а у гримить сковорідками домогосподарки — зовсім інші. Також реально оціните можливості свого приміщення. Погодьтеся, нерозумно втискувати в кімнатку три на три метри величезні концертні колонки. Заказати акустичні системи ви можете тут https://shlyager.te.ua/zvukove-obladnannya/akustichni-sistemi/aktivni/.

Тому вибір акустичної системи або просто колонок може стати непростим завданням для тих, хто хоче отримати у себе в будинку якісне звучання, але мало стикався з параметрами техніки для відтворення звуку. Щоб зробити правильний вибір потрібно виходити з ключових параметрів, особливостей акустичних систем, а також з власних уподобань і засобів, які у вас є.

Скільки смуг у акустики?

Ваша акустика може бути як однополосной, так і П’ятиполосний. Якщо немає особливих запитів або ви зовсім позбавлені музичного слуху, вам вистачить і односмуговою системи, в якій всі звуки будуть виливатися з одного динаміка. Хоча, напевно, краще все-таки придбати двухполосную, де один динамік буде відтворювати звуки низьких і середніх частот, а інший — звуки високої частоти. При більш вимогливим музичний смак варто спробувати придбати трехполосную аудіосистему, у якій за низькі, середні і високі частоти відповідають окремі динаміки.

Потужність акустики

У народі побутує хибна думка, що потужність акустики безпосередньо пов’язана з її гучністю. Це не так. Акустика може надовго позбавити сну ваших чутливих сусідів, але ця подія ніяк не буде пов’язане з її потужністю. Потужність — скоріше показник механічної надійності: чим вона вища, тим надійніше система. Вибираючи акустику, обов’язково враховуйте одна суттєва обставина — потужність колонок обов’язково повинна бути вище потужності підсилювача, інакше їх пісня буде недовгою.

Чутливість та частота акустики

А ось від чого дійсно залежить гучність системи, так це від її чутливості, вимірюваної в децибелах. Їх кількість показує звуковий тиск ваших колонок на навколишній простір. Як ви розумієте, чим вище чутливість, тим потужніше звук. Звичайному слухачеві цілком підійде чутливість в 85 децибел.

Дуже важливим параметром також є частота акустичної системи. Ми здатні чути звуки в діапазоні від 20 до 20000 Гц. Низькі частоти — від 20 до 150 Гц, середні частоти — від 100 до 7000 Гц і високі частоти — від 5000 до 20000 Гц. Якщо акустика потрібна лише як доповнення до домашнього кінотеатру, то цілком вистачить частотного діапазону від 100 до 20000 Гц. Для меломанів більше підійде система з діапазоном від 20 до 35000 Гц.