Житло поза чергою: список осіб, які позачергово претендують на житло планують розширити

Опубликовано: 30.09.2020
В Україні хочуть розширити список тих, хто чекає на житло поза чергою


Список позачергових
отримувачів житла поповниться


Верховна Рада планує включити осіб, які до 1 січня 1993 року взяті на облік і потребують поліпшення житлових умов, до переліку тих, хто має право на набуття житла у постійне користування поза чергою.

Відповідний законопроєкт № 2443 у першому читанні підтримали 269 народних депутатів.

Цена жилья: как изменилась стоимость квадратного метра на "вторичке" Киева. Обзор по районам (ИНФОГРАФИКА)

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, законопроєкт передбачає доповнення статті 46 Житлового кодексу УРСР нормою про те, що поза чергою жиле приміщення надається: особам, які до 01 січня 1993 року взяті на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов, власного житла не мають та жилі приміщення у постійне користування відповідно до чинного Житлового кодексу їм не надавалися, які з незалежних від них причин не використали право приватизації житла з державного житлового фонду та проживають у житлі тимчасового призначення.

“Станом на тепер залишається відкритим питання щодо врегулювання випадків, коли в багатоквартирному будинку мешкають особи, які свого часу не скористалися правом на приватизацію квартири з незалежних від них причин”, - пояснили автори документа. “Таким чином, за державою залишається обов’язок у створенні належних умов для здійснення права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі. А отже, даним законопроєктом забезпечується зазначеній категорії осіб реалізація права на отримання постійного житла, включивши їх до переліку осіб, що отримують житло поза чергою”, - повідомляється у пояснювальній записці.

Субсидии и льготы на оплату коммуналки сократили еще на 756,9 млн грн. Что известно о распоряжении №1177 

Интересно о строительстве: Как сделать здание из сэндвич-панелей привлекательным?

Источник: ukrinform   Источник