Завадити зростанню тарифів на електроенергію може дешева атомна генерація, яка суттєво скорочена

Енергоатом пропонує збільшити частку атомної енергії у прогнозному балансі

Не допустити підвищення тарифу

ДП НАЕК «Енергоатом» пропонує переглянути Прогнозний баланс електроенергії Об’єднаної енергосистеми України на 2020 рік та збільшити в ньому частку атомної електроенергії.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК.

«ДП НАЕК «Енергоатом» пропонує переглянути Прогнозний баланс електроенергії ОЕС України на 2020 рік у напрямку збільшення частки АЕС в структурі виробництва електричної енергії до рівня, що відповідає фактичному споживанню в режимі «базового» графіка. З цією та низкою інших пропозицій очільник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін виступив на засіданні робочої групи Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) з проблемних питань функціонування енергетичної сфери, яке відбулось 1 червня під головуванням Секретаря РНБО України Олексія Данілова», — йдеться у повідомленні.

Енергоатом пояснює, що такі кроки дозволять не підвищувати ціну на електроенергію для населення.

Підвищення тарифів на опалення через меморандум з МВФ спричинить зростання боргів населення

 

Котін також наголосив на необхідності змінити чинну модель виконання спеціальних обов’язків, покладених на Енергоатом.

«Відтак Енергоатом пропонує впровадження прямих взаємовідносин Компанії з постачальниками універсальних послуг у частині продажу електричної енергії населенню, обсяги якої мають становити до 50% від загального виробництва електроенергії на АЕС України», — зазначив в. о. президента компанії.

Як повідомлялося, в уряді неодноразово заявляли, що не планують підвищувати ціну на електроенергію для населення у 2020 році.

Тарифы на коммуналку существенно поднимут: заставят переплачивать по высоким прошлогодним ценам

Задля подолання кризових явищ в роботі енергетичної системи України Міністерством енергетики та захисту довкілля України наприкінці квітня 2020 року був запропонований новий Прогнозний енергетичний баланс виробництва та споживання електроенергії в енергосистемі України на 2020 рік. Енергобаланс передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії атомною, гідро- та тепловою генерацією. Прогнозний баланс виробництва електроенергії атомними електростанціями у 2020 році скорочено на 8,6% — до 73,7 млрд кВт-год.

Виконання нового Прогнозного енергобалансу потребує виведення в резерв трьох енергоблоків ВВЕР-1000 на Запорізькій та Рівненській АЕС.

Мінекоенерго вважає за доцільне в умовах профіциту електроенергії обмежувати виробництво на АЕС, щоб не оплачувати неустойку виробникам електроенергії з відновлюваних джерел. Про це на початку травня 2020 року заявила в. о. міністра енергетики і захисту довкілля Ольга Буславець.

Газ для населения подорожает с 1 июля

За інформацією голови парламентського комітету з енергетики та ЖКП Андрія Геруса, 27 травня потужність вугільних ТЕС в Україні вперше перевищила працюючу потужність атомних електростанцій.

 

Источник:
ukrinform

 
Источник