Запроваджено надзвичайну ситуацію на всій території України

Опубликовано: 26.03.2020
Уряд запровадив надзвичайну ситуацію на всій території України та подовжив карантин у зв’язку з поширенням COVID-19
Надзвичайна ситуація і продовження карантину

25 березня на засіданні Уряду було прийнято рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації на всій території України та подовження карантину до 24 квітня 2020 року.

Раніше режим надзвичайної ситуації був уведений в Івано-Франківській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Житомирській, Київській, Донецькій, Тернопільській, Черкаській областях та місті Києві.

"Надзвичайна ситуація - це не надзвичайний стан, вона не порушує конституційні права і не ставить хрест на економіці. Перш за все - це про збільшення наших з вами спільних обов'язків для подолання епідемії", - сказав Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.

Режим ЧП объявлять не будут. Президент прислушался к бизнес-сообществу и советникам

Він додав, що єдина державна система цивільного захисту переведена в режим готовності, завдяки цьому прискорюється обмін інформацією між регіонами, лікарнями, людьми, залученими в боротьбу з коронавирусом.

"Ми зможемо діяти швидше, бюрократичні питання не стануть перешкодою для забезпечення здоров'я українців", - сказав прем'єр.

Шмигаль зазначив, що режим НС може бути припинений достроково.

"Я впевнений, ми пройдемо цей виклик, і якщо це станеться раніше, ніж 24 квітня, ми скасуємо карантинні заходи і надзвичайну ситуацію достроково", - сказав прем'єр.

Чим відрізняється надзвичайна ситуація від надзвичайного стану?

Надзвичайна ситуація відрізняється від надзвичайного стану тим, що під час неї не обмежуються права і свободи людей. Але встановлює певні обов’язки для громадян.

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життєдіяльності людей на об’єктах або територіях, через аварію, катастрофу, епідемію, стихійне лихо, епізоотію, епіфітотію, велику пожежу, застосування засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, а також велике зараження людей і тварин.

Надзвичайна ситуація може бути чотирьох видів: техногенні, природні, соціальні та військові. І різнитися за рівнем: державним, регіональним, місцевим або об’єктовим.

Надзвичайний стан – особливий правовий режим, що обмежує певні конституційні права людей та надає додаткові повноваження органам державної влади. На всій територій країни надзвичайний стан може запроваджуватись строком до 30 днів, а на окремих територіях – до 60 днів. Під час нього запроваджуються певні обмежувальні заходи для громадян та бізнесу.

Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції і робить усе для захисту українців.ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

  Источник