Як змінилась середня ціна квартир у травні. Статистика по районам Києва: де подорожчало, а де ціну знижено

Середня ціна квадратного метра у травні 2020 по районах Києва

Як змінилась вартість житла в столиці

Традиційно найдорожчі квадратні метри у Печерському районі столиці навіть подешевшали: з 1 860 доларів у квітні до 1 820 доларів у травні.

Підросла вартість у травні новобудов у Шевченківському та Голосіївському районах: на 40 доларів до $1 150/кв. м в Шевченківському та на 10 доларів до $1000/кв. м у Голосіївському. Зросла ціна на 20 доларів на кв. м у Солом’янському та Святошинському районах: $860 та $830/кв. м відповідно. Збільшилась вартість також в Оболонському районі — $790/кв. м та в Подільському — $850/кв. м.

Как изменится цена квадратного метра в новостройках: долгосрочный прогноз

На лівому березі, зазвичай з найнижчою середньою вартістю за кв. м, також ринок новобудов відреагував зниженням ціни у квітні та незначним зростання у травні тільки у Дарницькому районі — з $730/кв. м до $740/кв. м. Деснянський район столиці без змін — квітень та травень $710/кв. м. Та незначне продовження квітневого падіння з $810 до $780/кв. м в Дніпровському районі.

 

«Перепрошивка» рынка недвижимости и защита инвестора: что известно о новом законопроекте

Тенденції ринку новобудов та прогноз на літо 2020

На вічне питання «а що буде з цінами» важко відповісти однозначно: дуже багато факторів впливає на остаточну ринкову вартість. Якщо ж прослідити, що падіння вартості квадратного метра почалося ще з січня 2020 (у грудні 2019 середня вартість кв. м дорівнювала 1000 доларів), то можна казати про «справедливу» вартість саме зараз. Утримувати таку вартість забудовникам вдається ще й зменшенням кількості нових проектів (на старті продажів ціна завжди мінімальна) та зменшенням обсягів введеного в експлуатацію нового житла. 

Частина потенційних покупців таки притримає рішення щодо покупки цього літа, адже вплив економічного спаду важко ігнорувати.

Долгостроев будет больше: на 20-30% строительных площадок работы до сих пор не восстановлены

Для деяких забудовників падіння продажів у березні-квітні та травні, та зменшення попиту у літній період буде мати негативні наслідки: затримки у будівництві та вимушене зниження ціни для стимулювання продажів.

Непогано будуть себе почувати проекти комплексної забудови з розвинутої інфраструктурою та озелененням території. Адже експерти відмічають зміни у пріоритетах покупців: пожильці міст відчули переваги відкритих балконів, внутрішніх дворів та доступності необхідних об’єктів інфраструктури. Такі проекти у перспективі будуть тільки зростати в ціні. 

Як формуються тарифи на комуналку і що буде з ціною на газ. Роз’яснення Мінрегіону 

  

Источник:
3m2

 
Источник