Як лондонські дерева економлять мільярди міському бюджету і чому їх не зрубають

Опубликовано: 16.03.2020
Британські дослідники підрахували, скільки зекономили на очищенні повітря деревами і збільшенні продуктивності робітників у спеку
Дерев'яна економія. Як Лондон заощадив 
мільярди міському бюджету

Міські дерева варто цінувати не лише за здатність покращувати якість повітря, але й за економію міського бюджету. 

У новому звіті Британського бюро національної статистики підрахували, що з 2014 по 2018 рік дерева в Лондоні заощадили понад п’ять мільярдів фунтів (6,56 мільярда доларів) витрат на повітряне охолодження. До того ж, роблячи літню спеку придатною для роботи, дерева запобігли втратам продуктивності робітників на майже 11 мільярдів фунтів (майже 14 мільярдів доларів).


Як саме відбувається економія?

Ідея оцінити рівень економії витрат в експертів виникла після надзвичайно спекотного літа 2018 року. Результати показали, яку важливу роль відіграють дерева у створенні комфортних міст, особливо в контексті можливого глобального потепління. 

Значна частина дослідження присвячена необхідності сприяти висадженню та збереженню зелених насаджень. 

«Британські дерева мають цінність, яка значно перевершує зиск від їхнього зрубування», – розровідає Гейзел Тренбірт, представниця Національного офісу статистики Британії «Природний капітал». 

У звіті йдеться про те, що 8,4 мільйони дерев міста щорічно поглинають близько  2240 тон забруднювальних речовин (переважно озону) з атмосфери Лондона. Вартість такого процесу становить 126 мільйонів фунтів (майже 159 мільйонів доларів), адже, серед іншого, дерева поглинають вуглець і полегшують стікання дощової води.  


Чому не треба зрізати дерева?

Такі підрахунки, частково фінансовані міською владою Лондона, мають нагадати бізнесу, зелені насадження біля робочих місць зрештою впливають на бюджет компанії. Втім, рецепт позитивного впливу на довкілля не зводиться до того, щоб просто висадити побільше нових дерев, адже не всі дерева однаково захищають від спеки. 

«Часто, коли старе дерево хочуть зрізати, можна почути: “Ми посадимо десять дерев замість нього”», – розповідає Філ Вілкс з University College London, автор дослідження, що займається картою поглинання вуглецю деревами Лондона. – «Але молодші, менші за розміром, дерева поглинають набагато менше вуглецю, і через п’ять-десять років їх легше позбутися, якщо раптом хтось захоче щось побудувати на цій землі». 

Навіть якби дерева взагалі не приносили економічного прибутку, їх все рівно варто було б залишити, бо саме вони додають природнього вигляду урбаністичному пейзажу. Деякі лісові масиви Лондона існують ще з Середньовіччя. Крім того, в лондонських парках живе чимало різноманітних тварин, птахів і комах. Загалом дерева своїм навісом затінюють 21% площі міста. 

Джерело: hmarochos   Источник