Вартість газу під час опалювального сезону істотно відрізнятиметься від минулорічних цін. Коболев зробив заяву

Опубликовано: 24.07.2020
Коболев повідомив як зміниться вартість газу наступного опалювального сезонуВартість газу наступного
опалювального сезону


Вартість природного газу залишається рекордно низькою, як порівняти з минулими періодами, і, за попередніми розрахунками, наступного опалювального сезону буде до 30% нижче, ніж торік.

«Уже сьогодні ми можемо припустити, що в другому півріччі, у розпал опалювального сезону, вартість газу все одно буде нижчою, ніж 2019 року. За попередніми розрахунками, на 20, а то й на 30%», - зазначив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Світові ціни на газ традиційно падають у період низького попиту та зростають напередодні опалювального сезону. Але економічна криза ще більше вплинула на скорочення попиту 2020 року.

Зазначимо, що з січня 2020 року оптова ціна на природний газ у рамках спеціальних зобов'язань (ПСО) розраховується згідно з постановою Кабінету міністрів України № 17 від 24 січня 2020 року. Водночас основним індикативом є фактичні результати біржових торгів, які відбуваються з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Цены на газ для населения будут определятся формулой "импортный паритет плюс" – Оператор ГТС Украины

З березня на внутрішньому ринку з'явився новий ліквідний ціновий індикатор. ОГТСУ провів тендер на закупівлю газу з поставками у березні-грудні 2020 року. Торги показали значну конкуренцію, що призводить до зниження оптових цін на газ.

У розрахунках ціни на газ для побутових споживачів на липень «Нафтогаз» керувався Постановою КМУ щодо ПСО і даними щодо середньозваженої ціни переможців на торгах з поставок газу ОГТСУ.

У підсумку ціна в березні була на 14% нижчою, ніж в лютому, у квітні - на 15% нижчою, ніж у березні, у травні - на 20% нижчою, ніж у квітні, а у червні - на 6% нижчою, ніж у травні.

Ринок газу: Нафтогаз хоче, щоб клієнти постачальника "останньої надії" потрапляли до нього автоматично 

Источник: thepage   Источник