Ваги

Вибираючи ваги, покупець стикається з величезною різноманітністю даного товару. Якщо перед вами постає питання про те, як вибрати електронні ваги для торгівлі або інтегрувати їх в існуючу торгову систему, то ми допоможемо Вам розібратися.

У даній статті ми розповімо про торговельні вагах, розглянемо можливі варіанти, і моменти на які слід звернути увагу. Отже, давайте разом виберемо ваги, які потрібні саме Вам! А замовити ваги можна на http:vagi.com.ua

МЕХАНІЧНІ АБО ЕЛЕКТРОННІ ВАГИ?

Перше питання, яке постає — це тип ваг. Ваги бувають механічними або електронними. Механічні ваги працюють за рахунок вимірювальної пружини, яка розташована під платформою ваг.

Електронні ваги мають дисплей, на якому відображається вага.

Перевага механічних ваг полягає в тому, що вони не вимагають поряд розташування мережі 220В, однак більшість сучасних ваг оснащуються вбудований акумулятор. Тому вибір залишається однозначно за електронними вагами.

Торгові ваги: BTД-ДВ

МАКСИМАЛЬНИЙ ВЕС І ПОГРІШНІСТЬ ВИМІРЮВАННЯ

Перед покупкою визначитеся, скільки максимум кілограм ви будете зважувати — від цього залежить потрібний найбільша границя зважування (НГЗ). Найчастіше вибирають ваги на 15 і 30 кг.

Якщо ви не зважуєте більше 15 кг, немає сенсу купувати модель з вагою до 30 кг, навіть якщо у них однакова ціна, т. К. Чим вище максимальна вага, тим більше похибка.

Для порівняння:

при зважуванні на вагах виробника Масса-К мішка цукерок вагою 5 кг на вагах з НПВ 15 кг точність становить 2 г, а на вагах з НПВ 30 кг — вже 5 м Якщо таких мішків багато протягом дня, то навіть мала похибка рано чи пізно позначиться на прибутку.

Взагалі, похибка при зважуванні є, мабуть, найважливішим параметром ваг. Жоден виробник не може дати точні дані про те, що його апарат показує найточніший результат, тому завжди даються дані про погрішності при вимірах. Говорити про точність ваг можна, знаючи, як сильно велика або мала похибка у приладу. Якщо при вимірюванні необхідно знати найточніше значення, то слід вибирати такий апарат, похибка якого при вимірах невелика.

Якщо ваги електронні, то показується на дисплеї результат має деяку дискретність, яка позначається значенням d. Коли на електронному табло висвічується значення ваги рівне 2 кілограмів, а після додавання вантажу вагою 3 грами, ваги змінюють свої дані і показують 2,005 кілограма, в цьому випадку можна говорити про те, що дискретність дорівнює 5 грамам. Деякі вважають, що дискретність — це є неточність при вимірюванні, але це інші дані.

Ці дані умовно можна розділити на 3 частини:

  • діапазон зважування до і включаючи 500 е дорівнює ± е;
  • діапазон зважування до 2000 е дорівнює ± 2 е;
  • ближче до кінця діапазону дорівнює ± 3 е.

Коли похибка ваг при зважуванні до 2,5 кілограм становить 5 грам, то при зважуванні до 10 кілограм неточність збільшується до 10 грам, а більше цього ваги дорівнює 15 грамам. Не варто очікувати, що ваги будуть мати високу точність вимірювання, коли значення найбільшої межі зважування великі. Необхідно вирішити, що краще. Якщо ваги будуть використовуватися для визначення точної ваги, то значення не повинні бути великими, як і значення найбільшої межі зважування.

Є типи вагового обладнання з багатосмугових режимом вимірювань, який застосовується для того, щоб точність максимально збільшилася. В цьому випадку інтервали прибудов вимірювань розділяється на 3 частини, кожен з яких має своє значення d і e. Завдяки чому збільшується діапазон при вимірах, і кожен з діапазонів має свою дискретність.