Ціну газу навмисно сильно завищували. Минулого року ми переплачували 25% вартості газу.. АМКУ почав розслідування

Опубликовано: 17.03.2020
В минулому році влада навмисне завищила ціни на газ на 33%, що призвело до зростання тарифів на опалення на 25% всупереч обвального падіння цін на європейських газових хабах
Ціну газу завищували

Влада навмисне в минулому році завищили ціни на газ на 33%, що призвело до зростання тарифів на опалення на 25% всупереч обвального падіння цін на європейських газових хабах. Такі цифри наводяться в розслідуванні "Вістей".

Повідомляється, що на переговорах з МВФ влада пообіцяла зрівняти ціни на газ для населення з цінами для промисловості. Такою була умова фонду, який наполягав на тому, щоб на газовому ринку була єдина ринкова ціна, по якій вже набували газ промислові підприємства.

Для зниження серед українців рівня стресу від ринкових цін був передбачений плавний перехідний період, в рамках якого ціна для населення з листопада 2018 по квітень 2019 року визначалася з коефіцієнтом 0,6943, а з травня по грудень 2019 - коефіцієнтом 0,8 від ціни для промисловості.

Однак в постанові Кабміну вкралася "помилка": в документі "ціна для промисловості" була визначена не ринковим чином, а директивно - за основу взята дорога ціна третього кварталу 2018 року. В результаті ціни на ринку незабаром впали, але ціну для населення уряду Володимира Гройсмана та Олексія Гончарука розраховували не від ринку, а від старої завищеної ціни, яка давно втратила свою актуальність.

За оцінкою видання, загальна сума переплати з боку українців і підприємств теплокомуненерго за рік склала 27 млрд грн. При цьому ціна на газ для українців виявилася в середньому завищеною на 33%, а тарифи за опалення - на 25%, навіть з урахуванням знижок і "понижувальних" коефіцієнтів. На підтвердження за рік порівнюються ціни, які повинні були бути, і ті, які надсилали в платіжках.

Більш того, навіть зараз, при переході з січня на нову формулу, махінації з завищенням цін тривають, кажуть ринкові аналітики. І це вже зацікавило Антимонопольний комітет, який знайшов привід для відкриття справи щодо "Нафтогазу".

 і Тисячі квартир відключено від газу. Хто в зоні ризику?

Источник: jkg-portal   Источник