Цегла з людської сечі. Еко винахід вчених підкорить будівельний ринок майбутнього?

Опубликовано: 11.03.2020
Біо-цегла, виготовлена з людської сечі, може стати екологічно чистим майбутнім архітектури
Вчені винайшли технологію
виробництва цегли із людської сечі

Дослідниця університету Кейптаун Сюзанна Ламберт створила будівельний матеріал з нульовим відходом, виготовлений із людської сечі, який твердне при кімнатній температурі, як альтернативу цегли, випаленої печі.

Ламберт, студентка факультету цивільного будівництва, використовувала відновлені людські відходи та живі бактерії для виготовлення цегли. Цеглу можна виготовляти різного розміру, форми та міцності.

Вона вважає, що біо цегли можуть бути справжньою альтернативою традиційній цеглі, яка нагрівається при температурі понад 1000 градусів Цельсія, виробляючи величезні викиди вуглекислого газу.

"Я бачу стільки потенціалу для застосування процесу в реальному світі", - сказала Ламберт. "Я не можу дочекатися, коли світ до цього буде готовий".

Використовуваний у виробництві процес називається мікробними опадами карбонатів, які керівник Ламберт в Університеті Кейптауну (УКТ) Діллон Рендалл порівнює із "способом формування черепашок".

Сеча людини, сипучий пісок та бактерія, що виробляє фермент уреазу, поєднуються у цегляній формі. Уреаза викликає хімічну реакцію, розщеплюючи сечовину в сечі, при цьому утворюючи карбонат кальцію - ака вапняк, основний компонент цементу.

Завдяки цьому процесу цеглини тверднуть і чим довше вони залишаються у своїх формах, тим вища іх міцність.

"Якщо клієнт хоче, щоб цегла була міцнішою, ніж 40-процентна цегла вапняку, ви дозволите бактеріям зміцнити тверду речовину," вирощуючи "її довше", - сказав Рендалл.

"Чим довше ви дозволяєте маленьким бактеріям виготовити цемент, тим міцніше буде продукт. Ми можемо оптимізувати цей процес".

Ламберт ґрунтується на попередній роботі, і, зокрема, приписує фундаментальне дослідження Жуля Гензе, швейцарського студента, який провів чотири місяці, працюючи з Рендаллом над цією концепцією у 2017 році.

На відміну від попередніх дослідів, продукт Ламберт є першою у своєму роді цеглою, яка використовує людську сечу замість синтетичної сполуки.

Це було важливо для команди УКТ, яка хотіла, щоб цеглини були частиною цілісних зусиль з переробки відходів. Процес біохімічної цегли створює азот і калій - добре для добрив - як побічні продукти, і, в кінцевому рахунку, з нульовими витратами зі 100 відсотками сечі перетворюється на щось корисне.

"Ніхто не дивився на це зважаючи на весь цей цикл і потенціал для відновлення кількох цінних продуктів", - сказав Рендалл. "Наступне питання - як оптимізувати виробництво, щоб отримувати прибуток із сечі".

Сечу збирають за допомогою спеціального пісуара для виробництва добрив. Рендалл каже, що існують перешкоди для збільшення масштабу ідеї - наприклад, як збирати людей, які не користуються пісуарами - але, на щастя, інший з його студентів-магістрів працює над транспортною логістикою збору сечі.

Інженери всього світу звернули свою увагу на цеглу, яка вирощується, а не виготовляється, намагаючись знизити вуглецевий слід будівництва.

  Источник