Субсидії на карантин: Уряд пообіцяв підтримати населення додатковими виплатами

Опубликовано: 25.03.2020
Уряд обіцяє спростити надання субсидій тим, хто втратить роботу в період карантину

Карантин та субсидії

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна озвучила основні кроки Уряду щодо посилення соціального захисту громадян в умовах світової економічної кризи та поширення епідемії коронавірусу. 


Програма житлових субсидій буде розширена

«Уряд гарантує безперебійну роботу програми житлових субсидій… Більш того, ми в умовах карантину посилюємо цей напрям роботи», - зазначила Марина Лазебна.

Пеня, комуналка, карантин. Зеленський відповів чи будуть нараховувати пеню за прострочений платіж

На засідання Уряду буде винесено рішення щодо встановлення компенсації додаткових витрат для 3 млн домогосподарств, які на сьогодні отримують субсидію на оплату окремих комунальних послуг в період карантину. 

«Це буде зроблено шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Це робиться для того, щоб компенсувати збільшені витрати сімей під час перебування вдома в період карантину. В середньому це буде близько 300 грн», - сказала Марина Лазебна.  

Також, за її словами, буде спрощено порядок надання субсидій для людей, які втратять роботу в період карантину.

Як зміниться розмір субсидій під час карантину. Коментар міністерства

Уряд гарантує, що на час карантину штрафні санкції не будуть застосовуватися при утворенні заборгованості за комунальні послуги.

«Це вже прийнято на рівні закону, ми його продублюємо в рішенні Уряду та дамо відповідні доручення органам місцевого самоврядування його контролювати. Це робиться для того, щоб пенсіонери, які є в зоні ризику, максимально перебували вдома», - зазначила вона.Турбота про пенсіонерів

З квітня буде виплачено по 1 тисячі гривень більше 10 млн пенсіонерів, які отримують пенсію до 5 тис. грн.

Також, за її словами, з травня Уряд розпочне індексацію трудових пенсій на 11%, після якої гарантоване підвищення отримають 7 млн пенсіонерів. Одночасно з травня буде встановлено щомісячну доплату до пенсії у розмірі 500 грн для 1,5 млн пенсіонерів, яким виповнилося 80 і більше років.

«І цю доплату, і індексацію пенсій Пенсійний фонд проводить автоматично, тому нікуди і нікому звертатися не потрібно», - наголосила Марина Лазебна. 

Джерело: jkg-portal   Источник