Ринок житлової нерухомості: що з цінами на квартири і будівництвом ЖК. Підсумки першого півріччя 2020 року

Опубликовано: 07.07.2020
Аналітики проаналізували стан ринку нерухомості за перше півріччя 2020 року


Ринок житла:
підсумки І півріччя


Аналітики підбили підсумки первинного ринку житлової нерухомості в столиці за перше півріччя 2020 року. Об’єм ринку, динаміка цін по класам житла, старт нових пропозицій та прогнози до кінця року далі стисло:


Цінова динаміка за класами новобудов

За вказаний період найбільше зниження цін спостерігалось в економ-класі житла й досягло 13%. У класі комфорт зниження було до 7%, бізнес-клас в середньому знизив ціни до 3%. Єдиний клас житла, де ціни змінились у сторону збільшення - це преміум. У столиці ціна в середньому виросла на 3%. Станом на початок липня 2020 року, середня ціна у столичних новобудовах складає $1391/кв.м. Чим вищий клас нерухомості житла, тим ціна менш чутлива до різноманітних зовнішніх факторів.

Ціни на квартири в новобудовах: як змінилась вартість житла в столиці у червні залежно від району (ІНФОГРАФІКА)


Об’єм пропозиції за класами новобудов

За перше півріччя 2020 року кількість представлених на ринку об’єктів знизилась на 8% - з 225 до 207. Це обумовлене тим, що деякі об’єкти були повністю розпродані, а деякі зупинили продажі через проблемність самого проекту чи компанії-забудовника. Також знизилась кількість нових об’єктів, що виходять на ринок. За аналогічний період минулого року у столиці стартували продажі у 19 нових проектах, в той час як за перше півріччя 2020 року у 13 проектах. На ринку продовжується тренд зниження нових проектів у класі економ. Лідерами серед класів новобудов є комфорт та бізнес. У відсотковому співвідношенні розподіл по класам на перше півріччя 20 року виглядає так:

- економ-клас – 18%,

- комфорт-клас - 41%,

- бізнес - 34%,

- преміум - 7%.

Налог на недвижимость: сколько и когда придется платить в условиях карантина


Ціни на старті продажу нових об’єктів

Не дивлячись на складне перше півріччя 2020 року, на ринок столиці вийшло 13 нових житлових проектів. 9 із яких у першому кварталі 2020 року, ще до оголошення карантину, та 4 проекти у другому кварталі цього року. Нові проекти представлені у класах економ та комфорт. Середня ціна на старті продажів даних проектів складає $1302/кв.м. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, на ринку відбулося збільшення ціни у нових проектах, що тільки вийшли на ринок на 4,5%. Середня ціна на старті будівництва у нових проектах за перше півріччя 2019 року складала $1245/кв.м.

Аналітики вважають, що найважливішим фактором, який буде впливати на ринок нерухомості у цьому році буде епідеміологічна ситуація в країні, пов’язана із станом розповсюдження коронавірусу. Також важливим фактором залишається стабільність національної валюти та макроекономічні показники.

Найбільшу стабільність за темпами будівництва, поступальному зростанню цін і введення в експлуатацію будуть демонструвати ліквідні, якісні та затребувані споживачами об'єкти.

Налоговая амнистия капитала: обнародована концепция, согласованная с МВФ 

Источник: kbu   Источник