Ринок оренди житла: де в Україні найдорожча та найдешевша оренда і як змінились ціни в Києві

Опубликовано: 26.08.2020
Ринок оренди житла: ціни зараз і прогноз на осінь


Як змінились ціни на оренду житла у липні


За офіційними даними Держстату, середня місячна оренда за однокімнатну квартиру в Україні в липні склала 3830 гривень, що є найвищою ціною за цей рік.

Найдорожчі міста для життя - Київ (7409 гривень), за ним слідують Одеська, Харківська та Львівська області (4,7-5,2 тисячі гривень).

Зате найдешевше знімають житло мешканці Луганщини, Сумщини та Івано-Франківщини (трохи більше 2 тисяч гривень).

В липні оренда 1-кімнатної квартири у Києві коштувала від 6,5 тис. гривень/місяць, оренда кімнати - 3-4,5 тис. гривень/місяць.

“В половині районів Києва ціни на довгострокову оренду житла як і раніше нижче докарантінного рівня. Кімнати в столиці здають за 3 000 – 4 500 гривень на місяць. Знявши в Києві “трійку” на трьох, можна заощадити від 1 630 гривень до 4 500 гривень в місяць. “Однушки” в “університетських” районах великих міст коштують від 6 500 гривень до 9 000 гривень”, - повідомили аналітики. 

Вторичный рынок жилья растет: почти половина покупателей, планировавших переехать в новострой, предпочли "вторичку"

У Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Подільському, Оболонському та Святошинському районах зняти квартиру в липні було переважно дешевше в порівнянні з докарантинним лютим. 

У Деснянському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3 тис. гривень / місяць, 1-кімнатної квартири - 6,7 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної - 8 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної - 10 тис. гривень / місяць. 

Така ж вартість оренди кімнати, 1- та 2-кімнатної квартири зафіксована і в Дніпровському районі. 

3-кімнатна квартира в даному районі в липні коштувала 13 тис. гривень / місяць. 

У Святошинському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3,3 тис. гривень / місяць, 1-кімнатної квартири - 7,5 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної - 9,5 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної - 13 тис. гривень / місяць. 

У Голосіївському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3,7 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної квартири - 14 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної - 22,7 тис. гривень / місяць. 

У Шевченківському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3,5 тис. гривень / місяць, 1-кімнатної квартири - 10,5 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної - 15,5 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної - 26, 6 тис. гривень / місяць. 

Ціни на житло на вторинному ринку знизились (ІНФОГРАФІКА)

Ціни впали через поєднання двох факторів - пандемії і сезонності. Традиційно літо є слабким сезоном для довготривалої оренди житла, особливо квартир. Студенти роз’їжджаються по домівках, а більш популярними стають заміські будинки.

У перші місяці через пандемію багато людей втратили роботу або доходи, що теж змусило їх відмовитися від найму житла. Тепер, при адаптивному карантині, ситуація повільно приходить в норму, але все ще далека від неї. Є категорія працівників, які і надалі працюють у віддаленому режимі, тому фізично не прив’язані до міста, в якому працюють.

Прогноз на осінь. Експерти по нерухомості сходяться на думці, що ціни восени трохи зростуть, але не повернуться до допандеміческому рівню. Експерт з нерухомості Руслан зазначив: треба пам’ятати, що ціна змінюється щодо долара. На ринку нерухомості все прив’язане до валюти. Якщо гривня дешевше - нерухомість теж починає дешевшати. Якщо гривня стабільніша - оренда стає дорожче.

Субсидую придется вернуть - советник министра соцполитики предупредимл о дополнительных проверках населения 

Источник: 3m2   Источник