Ринок газу для населення запускають з 1 липня 2020 року: що це означає на практиці

«Тарифна» комісія затвердила правила для запуску ринку газу з 1 липня

В Україні запускають ринок газу
для населення

В Україні з 1 липня 2020 року запускають ринок газу для населення, що на практиці означає можливість переходу від одного постачальника газу до іншого.

Про це повідомляє НАК «Нафтогаз України» у Facebook, передає Build Portal.

«Регулятор ринку НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг — ред.) спростив правила переходу до іншого постачальника газу, і тепер українці зможуть вільно обирати постачальника, базуючи свій вибір на кращому сервісі, умовах оплати чи обслуговування», — йдеться у повідомленні.

У Нафтогазі пояснили, як це працюватиме. Якщо ви живете у Житомирській області, але хочете обрати постачальника з Вінницької – за новими правилами це можна зробити у кілька кліків, відправивши заяву-приєднання та документи, що ідентифікують особу, новому постачальнику.

Кто будет поставлять украинцам газ? Спойлер: банки и Укрпочта

Ринок газу для населення має запрацювати з 1 липня, зазначили у Нафтогазі.

При цьому спрощення процедури зміни постачальника було однією з необхідних умов для повноцінного старту відкритого ринку, додали у НАК. Друга умова – це запуск роботи «постачальника останньої надії» (ПОН). Міністерство енергетики та захисту довкілля України має обрати ПОН на конкурсі, зауважили у НАК.

Позбавляти субсидій, пільг та пенсій зможуть за спрощеною процедурою

Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, коментуючи інформацію про рішення НКРЕКП на своїй сторінці у Facebook, порівняв майбутню подію з виходом із кріпацтва.

«Всім, хто слідкує за виходом українських споживачів із «газового кріпацтва». <…> Це сміливий, але необхідний крок для запуску роздрібного ринку газу. І я вдячний, що попри коронавірусну пандемію, регулятор продовжує реформувати український ринок газу і змінив правила, щоб нарешті дати свободу вибору кожному українцю.

До впровадження змін процес міг тягтися місяцями. З новими правилами ви зможете змінити постачальника хоч за три дні», — зазначив Коболєв.

За газ придется платить намного больше. Нормы потребления увеличены втрое

За його словами, «все інше» зробить новий постачальник за допомогою сучасних інформаційних технологій.

Саме для цього регулятор дає час до 1 липня — щоб оператор ГТС налаштував роботу своєї інформаційної платформи.

Вічне яблуко розбрату — борг перед попереднім постачальником — не має заважати переходу до нового, вважає керівник Нафтогазу.

Тарифи на тепло рахуватимуть по-новому. Як це вплине на платіжки 


Источник:
ukrinform

 
Источник