Проти «Нафтогазу» відкрито справу через завищені ціни на газ

Опубликовано: 03.03.2020
У позові зазначається, що ціни для населення встановлювалися за промисловими розцінками
АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу»

Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи проти НАК «Нафтогаз України» щодо зловживання монопольним становищем на ринках природного газу та завищення цін для населення з 1 листопада 2018 року. Про це повідомляється на сайті пресслужби відомства.

«Згідно з Положенням Кабміну про Покладання спеціальних обов'язків саме Нафтогаз продає природний газ постачальникам для потреб побутових споживачів, тобто населення. При цьому компанія встановлює на цьому сегменті ринку ціни, які базуються на ціні для промисловості, запропонованій цією ж компанією», – сказано в повідомленні.

В АМКУ також зазначили, що ціни «Нафтогазу» для промислових споживачів вищі, ніж встановлені за результатами електронних біржових торгів на енергетичній біржі та на європейських хабах за умовами доставки газу до кордону України (NCG).

Нагадаємо: раніше «Нафтогаз» повідомив, що ціна газу для потреб населення в лютому знизилася на 15%. За даними компанії, це найнижчій рівень з квітня 2016 року.

Також у «Нафтогазі» зазначили, що з 1 березня знизять ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання на 12%-15% в залежності від умов постачання.

Компанія планувала до кінця лютого розпочати закупівлю природного газу через електронний майданчик Української енергетичної біржі (УЕБ) на умовах редукціону, тобто коли договірна ціна купівлі визначатиметься за результатами торгів.

 
Джерело: mind   Источник