Про важливість свідомого споживання комунальних послуг (ІНФОГРАФІКА)

Опубликовано: 30.03.2020
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов закликає до свідомого споживання комунальних послуг та сплати онлайн
Свідоме споживання та сплата онлайн

17 березня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби». Так, відповідно до Закону постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами, а також послуга з управління багатоквартирним будинком, здійснюються безперервно; також громадянам України надаються певні відтермінування в строках сплати за комунальні послуги під час дії карантину та 30 днів після його відміни.

“Країна сьогодні стикається з викликами та обмеженнями. Кожна галузь економіки, кожне підприємство, кожна людина відчуває на собі, наскільки потужно й негативно пандемія вражає життя України. Уряд має цілу низку першочергових завдань щодо протидії поширенню коронавірусу; одне з них –  забезпечити  населення безперебійним наданням комунальних послуг, необхідних для нормального життя і діяльності кожної людини. З кожним днем кількість людей, що залишається вдома через карантинні обмеження, зростає. Тож комунальні послуги та їх якісне надання стають все більш актуальними питаннями, особливо зараз, в режимі надзвичайної ситуації. Свідоме ставлення до споживання комунальних послуг має бути підсилене. Свідомість – не  тільки в заощадливості, але й в тому, як ми, громадяни України, за такі послуги сплачуємо. Враховуючи ситуацію, яка наразі склалася в Україні, та заходи, прийняті Урядом на підтримку населення, несплата громадянами за житлово-комунальні послуги може призвести до складнощів у роботі постачальників”, – впевнений Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Про надзвичайну ситуацію, карантин та сферу ЖКГ. Інтерв'ю з міністром розвитку громад та територій

Наразі всі підприємства, організації та установи житлово-комунальної сфери працюють у звичному режимі.

У той же час Олексій Чернишов закликає всіх громадян бути свідомими та підтримувати одне одного в цей нелегкий період.

“Молодь має допомагати людям більш старшого віку. Допомагати та підтримувати важливо словом, доброю справою, порадою, а можна й навчити – особливо в питаннях, які стосуються цифровізації. Нам із вами може здатися, що все, до чого ми звикли в онлайні, – це легко; що сплачувати за комунальні послуги онлайн – це так само легко. Дізнайтесь, чи це легко для ваших близьких. Раптом ні, тож навчіть своїх батьків робити так само – платити онлайн.  Це вкрай необхідно задля зменшення ризиків зараження на хворобу,” – підкреслив Міністр Чернишов.

“Звертаюсь до всіх, у кого є близькі люди літнього віку. Допоможіть вашим рідним та сусідам сплатити комунальні платежі вдома онлайн. Зупиніть родичів та знайомих літніх людей, які прямують із домівок до черг. Немає необхідності наражати себе на небезпеку. Нехай залишаються вдома. Уряд і надалі робитиме все можливе задля більшої соціальної підтримки населення. Панікувати не варто. Тільки об’єднавши зусилля, ми вийдемо з  кризової ситуації», – зауважив Міністр розвитку громад та територій України.

Мешканцям багатоповерхівок: як убезпечити себе на час карантину

Відповідно до чинного законодавства, комунальні послуги, по яким Мінрегіон забезпечує формування та реалізацію державної політики (постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами), та послуга з управління багатоквартирним будинком здійснюються безперервно, крім часу перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт, у міжопалювальний період для систем опалення та ліквідації наслідків аварії.

 

Джерело: minregion   Источник