Приблизно чверть ринку будматеріалів — фальсифікат. Як відновити ринковий контроль?

Будівельний комітет Ради: Питання контролю за будівельною продукцією при реформі ДАБІ упущене

Як захистити ринок від фальсифікату

Реформування системи держархбудконтролю, а точніше саме ДАБІ, – це питання, без перебільшення, виживання будівельної індустрії та будівництва.

Ситуація, коли система блокувала розвиток сфери в Україні й здобула негативної слави найбільшого корупційного органу в системі державного управління, мусить відійти в минуле як жахливий сон.

Что закроют в первую очередь? Кличко предупредил о вероятном ужесточении карантина

Таку думку нам висловила заступник голови парламентського комітету з питань організації державнох влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку Олена Шуляк.

«Нажаль, розпочата без глибинного аналізу й фактично без залучення всіх учасників ринку та професіоналів галузі, реформування держархбудконтролю, може нанести більше шкоди ніж саме горезвісне функціонування ДАБІ», – каже Шуляк.

Окрім проблем з самою інституцією нагляду й контролю за будівництвом, на які завдяки тиску громадськості та галузі вдалося звернути увагу організаторів реформи, залишається невирішеним надзвичайно важливе питання – державний ринковий контроль за будівельною продукцією.

«Вже ліквідована стара структура ДАБІ усіляко намагалася уникнути виконання цієї функції. Це й було зрозуміло: «обілечування» забудовників приносило шалені кошти в кишені функціонерів, а ринковий контроль – вимагає клопіткої роботи щодо захисту життя та здоров’я громадян від фальсифікованої та неякісної будівельної продукції. Й, хоча не приносить прибутки корупціонерам, без перебільшення, рятує життя та здоров’я», – зауважила Шуляк.

Ліквідація «хрущовок»: що пропонують депутати?

По її словам, питання ринкового контролю за будівельною продукцією було упущене при плануванні реформи системи «екс-ДАБІ». І це попри навіть приблизні дані щодо рівня фальсифікату на ринку, який вже зараз оцінюють до 20-25% від усіє будівельної продукції на ринку.

В першу чергу, на це звернув увагу саме ринок. Адже крім того, що відсутність контроль за ринком несе загрозу життю та здоров’ю українців, ріст фальсифікату наносить шкоду виробникам, а значить – шкодить розвитку економіки.

Нулевая декларация: какие доходы обяжут показать. Премьер рассказал о нюансах

Виробники та будівельники, які в першу чергу зацікавлені в якості та продукції, й звернули увагу на пробіл в реформі.

«Саме представники ринку вже понад місяць виступають головним рушієм повернення питання ринкового контролю до порядку денного. Ринок готовий до діалогу та дискусії з авторами реформи. І ринок готовий пропонувати своє бачення та рішення. Вважаю, дискусія щодо цього питання саме на часі. Адже, без перебільшення, мова йде про життя та здоров’я мільйонів громадян. І ми маємо ще шанс створити в Україні дієвий ринковий нагляд та контроль. Потрібне лише бажання, відкритість до дискусії та політична воля зробити ринок прозорим, зрозумілим та спрямованим і на розвиток будівельної галузі, і на захист життя та здоров’я всіх громадян», – резюмувала Шуляк.

 

Источник:
protocol

 
Источник