Позбавляти субсидій, пільг та пенсій зможуть за спрощеною процедурою

У ВР зареєстровано законопроєкт, який спрощує стягнення пенсій, пільг та субсидій з громадян

Українців зможуть позбавляти 
пенсій, пільг, субсидій
за спрощеною схемою

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3551, який спрощує стягнення пенсій, пільг, субсидій та державної допомоги з громадян.

Пропонується внести зміни до Закону України «Про судовий збір», в частині звільнення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування від обов’язків сплачувати судовий збір. Що це означає для українців?

Тарифи на комунальні послуги: як встановлюються, та що буде з ціною на газ. Роз’яснення Мінрегіону

На сьогодні, у випадку, якщо органи державної влади вимагають повернути раніше виплачену особі суму пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальної стипендії, інших виплат, що здійснюються коштом коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування (все це входить в поняття «державні виплати»), а особа, яка отримувала ці кошти, відмовляється їх повернути – спір повинен вирішуватись судом.

Як відомо, за звернення до суду сплачується судовий збір (для даної категорії справ його розмір становить від 2102 гривень). І, як зазначає сама автор законопроєкту, необхідність сплати судового збору часто ставала перешкодою на шляху звернення з позовними заявами про повернення державних виплат.

В Кабмине сказали кому продлят субсидии во время карантина

У разі ж набрання законопроєктом №3551 чинності, ця перешкода зникне та органам соціального захисту нічого не заважатиме подавати до суду хоч у кожному першому випадку.

   

Источник:
jkg-portal

 
Источник