Постачальник газу «останньої надії»: кому допоможе та що з конкурсом. Міненерго зробило заяву

Міненерго запустить конкурс на постачальника газу «останньої надії» наступного тижня

Обрання постачальника
«останньої надії»

Міністерство енергетики та захисту довкілля України завершує підготовку нормативно-правової бази для проведення конкурсу на постачальника «останньої надії» на ринку газу.

COVID-19 в Украине: уже 11 регионов не готовы к ослаблению карантина (ИНФОГРАФИКА)

Про це під час брифінгу, присвяченому 100 днів уряду, сказала в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

«Обрання постачальника «останньої надії» — у нас підготовлені майже всі документи, щоб цей конкурс відбувся. На наступному тижні ми цей конкурс запустимо. Щодо критеріїв — вони зазначені у нормативних документах. Ті, хто відповідатимуть ним, будуть постачальниками «останньої надії», — сказала Буславець.

Як повідомлялось, 10 червня стало відомо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, спростила правила переходу до іншого постачальника газу, і українці, нарешті, зможуть вільно обирати постачальника, базуючи свій вибір на кращому сервісі чи умовах оплати. Очікується, що запуск ринку газу для населення відбудеться з 1 липня цього року.

З 1 липня 2020 року запускають ринок газу для населення: що це означає на практиці

Зараз, за умовами публічних спеціальних обов’язків (ПСО) газу, газзбути не мають права відмовити в постачанні газу, але після переходу до ринку постачальники можуть не захотіти працювати з клієнтом, які не оплачує рахунків або оплачує їх нерегулярно. Для таких випадків потрібен постачальник «останньої надії».

Постачальник «останньої надії» буде приймати клієнта на 60 днів – за цей період споживач зможе знайти постачальника, який постачатиме йому газ.

Позбавляти субсидій, пільг та пенсій зможуть за спрощеною процедурою


Источник:
ukrinform

 
Источник