Нафтогаз уточнив тариф. Скільки будемо платити за газ?

Опубликовано: 17.03.2020
НАК "Нафтогаз України" повідомив, як зміниться ціна на газ для населення у березні

Ціна на газ для населення у березні знизиться у порівнянні з лютневою вартістю, про це розповіла пресслужба НАК "Нафтогаз України" на сторінці компанії у Фейсбук.

"Ціна на газ для населення вже зараз найнижча з квітня 2016 року, і в березні знизиться ще. Це не зважаючи на девальвацію, інфляцію і зростання середньої заробітної плати", - говориться у повідомлені компанії.

Також у НАК додали, що при цьому у газовому питанні Україна більше не залежить від Росії. "Газпром свого часу відмовився продавати нам газ на конкурентних умовах? Ну ок, є інші. Зима була теплою, і ціна впала на ринку ЄС? Вона автоматично падає і тут. Жодних урядових поїздок на поклон за знижками не потрібно", - відзначили у Нафтогазі.

"Надходжень від Нафтогазу із запасом вистачає на фінансування субсидій. Більше того, ми допомагаємо уряду закривати дефіцит по інших статтях. У грудні 2019, наприклад, аванс від Нафтогазу закрив 1/3 дефіциту. Відокремлення частини нашого бізнесу та падіння ринкової ціни на газ, звичайно, вплинуть на надходження від Нафтогазу до держави, але ми залишимося одним з найбільших платників. Для цього ми активно працюємо над оптимізацією власної структури і зменшенням витрат. А громадяни отримуватимуть зиск безпосередньо - за рахунок дешевшого газу", - відзначили у НАК.


Команда НАК запропонувала державі практичну допомогу у кількох складних питаннях:

  • Залучення якісних інвесторів і вигідних для держави інвестицій, в тому числі, для розробки шельфу;
  • Розвідка нових покладів газу та нафти, підготовка проектів для аукціонів;
  • Відкриття роздрібного ринку газу, спрощення процедури зміни постачальника;
  • Зменшення платіжок за рахунок енергомодернізації житла, реформа ринку теплопостачання;
  • Продовження протидії "Північному потоку - 2", розвиток нових бізнес-можливостей для української ГТС і підземних сховищ;
  • Перехід на відновлювальні джерела енергії./

Источник: jkg-portal   Источник