Нафтогаз доплатить населенню за газ. Звідки "поблажка" і що таке «газ про запас»

Опубликовано: 30.03.2020
Українським споживачам, які сплатили за «газ про запас», компенсують різницю вартості газу
"Газ про запас"
і компенсації від "Нафтогазу"

Українським споживачам, які сплатили за «газ про запас» за ціною, що перевищує нинішню ринкову, різницю повернуть наприкінці квітня-початку травня поточного року. 

Про це заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Газ про запас” — це був продукт, який дозволяв українському споживачу за власні кошти купити газ за фіксовано низькою ціною влітку і бути впевненим, що, як би ціна не зросла, він не заплатить більше тієї ціни, по якій він купив газ. Ми так само чудово розуміємо в Нафтогазі, що ціноутворення на ринку буде в першому кварталі року тим чи іншим чином регулюватись, на нього буде впливати уряд України. І було б несправедливо карати тих клієнтів, які придбали газ про запас, а потім за певного рішення уряду ціна стала меншою ніж ціна купівлі“, — розповів Андрій Коболєв.

Мінсоцполітики навчить пенсіонерів користуватися онлайн-сервісами, щоб ті відмовились від готівкових розрахунків

Андрій Коболєв розповів, що в контракті на “газ про запас” передбачено пункт, що якщо ціна на ринку чи ціна, за якою Нафтогаз постачатиме газ, буде нижчою, ніж ціна “газу про запас”, різницю буде повернуто.

“Фактично наші споживачі отримали страховку... Нафтогаз виконає свою обіцянку, і ми через систему газзбутів повернемо вам ті гроші, які ви переплатили в порівнянні з діючою ціною... Гроші будуть повернені в кінці опалювального сезону. Тобто ми очікуємо що це буде зроблено наприкінці квітня — на початку травня. Я думаю що карантин на це не повинен вплинути і ми будемо зараз робити все для того, щоб повернення цих коштів було максимально швидко, цивілізовано і без якихось важких рухів для клієнтів”, — уточнив голова компанії. 

Джерело: jkg-portal   Источник