Мурали як навігація: в Києві перехід перетворили на витвір сучасного street art мистецтва (ФОТО)

Опубликовано: 03.10.2020
Фото підземних переходів на станції Деміївська у КиєвіНавігація за муралами


За реконструкцію переходів відповідала архітектурна компанія, що відновлювала Черкаський зоопарк і керувала проєктом "Театр на Подолі". Роботи почали ще у травні й виконували у кілька етапів: першу частину змогли відкрити наприкінці серпня і нещодавно завершили другу частину проєкту.

Переходи відремонтували: замінили граніт на парапетах, прибрали зовнішнє пластикове покриття, встановили нові огорожі, повністю оновили освітлення всередині та відремонтували стелі. Також усередині встановили нові системи водовідведення, а старі й несправні демонтували. Переходи стали інклюзивними.

«Тарілка» на Либідській: представлено повний проєкт реконструкції (ФОТО)

Усю систему підземних переходів на Деміївці розписали муралами, за це відповідала команда українських художників. 

Якими красивими переходи ми б не зробили, їх усе одно потім хтось розмалює графіті. Тому виникла ідея самим їх розмалювати – запросили відомих стритарт-художників, поспілкувалися й дали їм повну свободу дій, – додає автор проєкту.

Водночас мурали виконують не лише естетичну функцію, а й навігаційну. Кожен перехід допомагає містянам орієнтуватися за кольоровою гамою й певними символами.

Наприклад, перехід із "синьою" кольоровою гамою веде до автовокзалу, перехід до фабрики Roshen оздобили у фірмових "жовто-червоних" кольорах компанії, до бібліотеки – перехід із "сірою" гамою та символами бібліотеки Вернадського. Навігацією слугує не лише кольорова гамма, в кожному малюнку "закодовано" елементи локації, до якої веде перехід.

Тарифы на коммуналку: когда, как сильно и почему увеличатся суммы в платежках

Интересно о строительстве: Как сделать здание из сэндвич-панелей привлекательным?

Фото: The Village

Источник: house   Источник