Ліквідація «хрущовок»: що пропонують депутати?

У новому Генеральному плані Києва передбачено ліквідацію «хрущовок». Депутати вирішують, що робити з ними робити

«Хрущовки»: знести vs реконструювати

У новому Генеральному плані Києва передбачено ліквідацію «хрущовок». Планують почати, в першу чергу, з житлового масиву Лісовий Деснянського району, з будинків на вулицях Мілютенка, Шолом-Алейхема, Братиславській і Лісового проспекту. Але не все так просто, розповіли експерти.

В Киеве хрущевки будут сносить по принципу «домино». Что это значит для жильцов?

В Європі цю проблему вирішують різними способами – від тимчасового або повного відселення людей із застарілого житла і його подальшої реконструкції до знесення будівель і будівництва на їх місці нових. До слова, в столиці це вже не перший генплан, в якому планується вирішити проблему з «хрущовками». І колись навіть два будинки в Голосіївському районі реконструювали, але, за словами Олександра Омельченка, з 2006-року більше ніхто цими питаннями не займався. Більш того в останні роки місто не отримувало і так званого «соціального житла», яке надавалося людям із незахищених верств населення, учасникам АТО та ін. Раніше Київ отримував певну кількість квартир від новобудов для забезпечення соціальної черги.

«Тепер дійшло до того, що для учасників АТО Київ купував квартири”, – розповів Омельченко.

Жилые дома в Украине «доживают» свой срок — неутешительная статистика от нардепа

На думку експертів, в новому Генплані столиці немає чіткої покрокової програми, як вирішувати проблему «хрущовок».

«Не зрозуміло, як це фінансувати. Якщо хтось буде розповідати, що все можна зробити тільки за бюджетні кошти, нехай люди знають – то є популізм”, – вважає депутат Наталія Манойленко.

На думку Олександра Омельченка, один із способів вирішення проблеми – реконструкція будівель і повне внутрішнє перепланування, плоскі дахи замінити загостреними і прилаштувати зовнішні ліфти. Цікаво, що київські «хрущовки» були розраховані на таку ж сейсмічність, як в Криму. Тому, на думку екс-мера, зовнішні стіни у них міцні.

Не только Одесса: где еще могут обрушиться дома и почему в Украине строили хрущевки без фундамента

Але найголовніша проблема – в компетенції Верховної Ради, яка повинна, на думку київських депутатів, прийняти новий закон про реновацію застарілого житла з чітко прописаними умовами для відселення жителів. Справа в тому, що за чинним законодавством, якщо хоча б одна людина в багатоквартирному будинку буде проти, переселити жителів в інше житло виявиться просто неможливо.

Карантин в Киеве продлят еще на месяц — советник главы КГГА

 

Источник:
bigkyiv

 
Источник