Коболєв форсує перехід до відкритого ринку газу для побутових споживачів

Опубликовано: 28.05.2020
Коболєв хоче прискорити перехід до відкритого ринку газу Перехід до відкритого ринку газу
Чи дійсно він збереже гроші приватних споживачів?


Вигоду від зниження вартості газу на європейських хабах мають відчути і українські споживачі. Період падіння ціни є вдалим для того, щоб надати можливість українським споживачам отримати всі переваги ринку, які є у промислових споживачів.

Коммуналка подорожает на 1000 грн: почему будем платить больше?

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Промислові споживачі зараз мають право вільно обирати постачальника газу, мають право проводити тендери, конкурси, максимально здешевлюючи для себе цей природний ресурс. Для домогосподарств, які споживають газ для опалення або планують опалювати будинок газом наступної зими, заздалегідь максимально дешево придбати газ - розумна і правильна стратегія», - підкреслив Коболєв.

Переплата за газ: "Нафтогаза" возвращает не все деньги. Люди остались "в минусе"

Коболєв зазначив, що дуже важливо, щоб «Нафтогаз» разом з регулятором та урядом дійшли згоди щодо повноцінного запуску ринку природного газу для населення. Якщо це відбудеться, то українські домогосподарства зможуть скористатися всіма перевагами низької ціни, зокрема, завдяки конкуренції між постачальниками.

«Підготовчу роботу щодо відкриття ринку газу для населення проведено ще минулого року. Ми очікували відкриття ринку торік, потім було перенесення через політичні процеси. Остання дата, яка мені відома, - відкриття ринку повинно відбутися 1 липня», - сказав очільник «Нафтогазу».

Українці будуть платити за газ, навіть якщо в Європі його будуть роздавати з доплатою

Контекст. «Нафтогаз» погодився знизити ціни на газ для населення з 1 травня з 8550 грн за тис. куб. м до 8247 грн за тис. куб. м. Це стало можливим завдяки розробці нового механізму визначення регульованої ціни. Загалом різниця між квітневою і травневою ціною складає 21%.

Источник: thepage   Источник