Іноземних інвесторів не зацікавила Українська економіка в 2019 році

Опубликовано: 20.03.2020
Чистий приплив акціонерного капіталу в українську економіку в 2019 р. скоротився майже на 35% в порівнянні з попереднім роком
Інвестиції в українську економіку

Чистий приплив акціонерного капіталу в українську економіку в 2019 р. скоротився майже на 35% в порівнянні з попереднім роком. Різниця між припливом і відтоком ПІІ склала $ 1 250 млн, тоді як в 2018 році вона дорівнювала $ 1 900 млн, про це йдеться в аналітичному дослідженні агентства Євро-Рейтинг.

За попередній рік спостерігається погіршення відразу двох ключових параметрів. Приплив акціонерного капіталу нерезидентів знизився на 12%, склавши $ 2 531,1 млн. (Роком раніше було зафіксовано значення в $ 2 869,9 млн). При цьому в другому півріччі чітко простежується спадная динаміка даного показника: в січні-червні він фіксувався на рівні 2018 року, а падіння припало на період з липня по грудень.

Відтік акціонерного капіталу за рік прискорився більш ніж на 30%, склавши за підсумками 2019 г. $ 1 282,3 млн (В 2018 р - $ 968,1 млн). Деяким позитивним моментом є уповільнення виходу іноземних інвесторів з проектів в четвертому кварталі минулого року. Втім, поки передчасно говорити про формування позитивної тенденції.

Що стосується загального зафіксованого зростання іноземних інвестицій в 2019 р. то він, багато в чому, досягнутий за рахунок курсових різниць (зміцнення курсу гривні), приросту боргових інструментів, а також різних перекваліфікації та уточнень. У 2020 р. в зв'язку з очікуваним ослабленням гривні, дані фактори вже будуть впливати негативним чином.

Події останніх місяців прямо вказують на поглиблення проблем в економіці України та високу ймовірність настання світової рецесії. У цій ситуації іноземні інвестори віддають перевагу інвестиціям в надійні країни, до яких Україна не відноситься (це, зокрема, відображено в кредитних рейтингах держави). Тому рейтингове агентство Євро-Рейтинг вважає, що навіть повторення результатів минулого року буде великим успіхом. Але, куди вище ймовірність погіршення інвестиційної привабливості України і зниження обсягів ПІІ.

Джерело: propertytimes   Источник