Енергоефективні проекти модернізації житла «70/30%». Що змінено на цей раз?

Опубликовано: 02.03.2020
У столиці змінилися умови програми співфінансування енергоефективних проектів «70/30%»

Програму «70/30%» оновлено

Київська міська рада прийняла рішення про внесення змін до Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів в житлових будинках Києва, в яких створені ОСББ і ЖБК.

Зміни передбачають розширення критеріїв оцінки, можливість подавати проект декільком будинкам, що мають спільні інженерні комунікації, а також можливість виконати проекти, які не були завершені в минулому році поза конкурсом.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.
Зміни значно вдосконалюють і спрощують виконання проектів. Наприклад, передбачають додаткові бали для тих учасників, хто відправився на конкурс вже з готовою проектною документацією.

Рішення з правками, внесених в сесійній залі, підтримали 93 депутати Київради.

«Дуже важливо в подальшому масштабувати програму «70/30%», адже вона дозволяє людям зменшити в 2-3 рази вартість комунальних послуг. За період дії цієї муніципальної програми більше 500 будинків нею скористалися і стали енергоефективними. Так, за 5 років місто виділило понад 380 млн грн на енергоефективні заходи, а самі кияни інвестували в ремонт своїх будинків більше 230 млн грн. За ці кошти люди встановлюють індивідуальні теплові пункти. Міняють вікна і двері, ремонтують покрівлю та утеплюють фасади, встановлюють LED-освітлення і т. Свої вкладення жителі багатоповерхівок повертають за один-два опалювальні сезони, адже економія в результаті роботи обладнання досить висока», — пояснив Петро Пантелєєв.

Він навів приклад ОСББ «Маяк-6» на Троєщині, жителі якого до встановлення індивідуального теплового пункту з погодним регулюванням платили майже 32 гривні за квадратний метр опалювальної площі, а після установки устаткування — 16-17 гривень, тобто майже вдвічі менше.

 

  Источник