Електронний кабінет забудовника призупинив роботу. Що відомо про вимушену паузу?

Опубликовано: 02.04.2020
Електронний кабінет забудовника припинив роботу. В чому причина?
Електронний кабінет забудовника
Чому призупинена робота?

Електронний кабінет забудовника тимчасово припинив роботу через технічні неполадки, повідомляють в Міністерстві цифровий трансформації. Експерти вважають, що в е-кабінеті забудовника накопичилося так багато помилок, що відомству простіше його закрити, ніж допрацьовувати. 

Нагадаємо, електронний кабінет забудовника почав роботу в грудні 2019 року. Михайло Федоров підкреслював, що це перша послуга держави без участі чиновників і без корупції. Раніше учасники будівельного бізнесу скаржилися на корупційну складову при оформленні дозвільних документів на забудову через Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Е-кабінет дозволяє отримати всі потрібні документи онлайн.

Дороги в борг: нові можливості для інвестицій. Хто запустить "двигун" Української економіки

Спочатку в Мінціфрі дозволили користуватися е-кабінетом тим, хто хоче побудувати об'єкти класу СС1, це найпростіші споруди, де може одночасно знаходитися не більше, ніж 50 осіб. Наприклад, мінімаркет, СТО, гараж, аптека та інше. Забудовники або звичайні громадяни повинні ввести в своєму кабінеті інформацію про право власності на земельну ділянку, її цільове призначення і всі дані про майбутнього будівництва. Сервіс автоматично реєструє всі документи і звіряє їх з державним реєстром дозвільних документів. На електронну пошту приходить відповідь, чи можна починати будівництво.

Але якимось чином під виглядом об'єктів класу СС1 через систему були отримані дозволи на будівництво об'єктів класу СС2 і СС3. Наприклад, в Миколаєві 8-поверхівку намагалися видати за 4-поверховий будинок і ввести його в експлуатацію, а в Києві під виглядом малоповерхової забудови хотіли побудувати будинок на 10 поверхів.

Крім цього, електронний кабінету не звіряв внесені в нього дані з реєстром дозвільних документів. Кабінет повинен був зв'язуватися з ним безпосередньо, але якимось чином реєстр був з'єднаний з транзитним сервером, доступ до якого могли мати треті особи. 

«Виявляється, цей електронний кабінет розробило фізична особа-підприємець від Мінціфри, яке співпрацює з ДП «Дія». Ми неодноразово зверталися до міністерства з запитами, що це за ФОП, відповіді немає. Наскільки мені відомо, воно пов'язане з колишнім керівником ДАБІ Олександром Строкачем. Тепер цей ФОП працює як системний адміністратор в міністерстві і реєструє за гроші житлові комплекси і торгові центри під виглядом об'єктів СС1», - пояснив експерт в галузі містобудування, дійсний член Української академії архітектури Віктор Глеба.

Також експерт відзначає, що кілька років тому в Мінрегіоні спільно з Офісом ефективного врегулювання BRDO почали розробку електронного кабінету забудовника. За словами Глеби, в результаті мав запрацювати державний ресурс з готовою системою кібербезпеки, і перебувати він повинен на сервері Мінрегіону. Але по факту в роботу запустили зовсім інший проект. 

Чи врятує будівництво економіку в кризу? Експерт розповіла про світовий та Український досвід

Про відновлення роботи електронного кабінету забудовника поки нічого невідомо. Сервіс запускався як перша ланка нової електронної системи в будівельній галузі. За планом Мінціфри до кінця 2020 року має запрацювати єдиний реєстр і публічний портал даних в сфері будівництва. Напевно, дедлайни зрушаться. 


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Источник: propertytimes   Источник