Будівництво: зупинився кожен п'ятий будмайданчик, але більшість продовжує роботи

Опубликовано: 28.03.2020
На первинному ринку нерухомості за підсумками 1-го тижня карантину активні будівельні роботи продовжилися в понад 50% об’єктів, що будуються, в близько 30% — роботи велися частково, а в 20% — були тимчасово припинені

Перші підсумки карантину 

На первинному ринку нерухомості за підсумками 1-го тижня карантину активні будівельні роботи продовжилися в понад 50% об’єктів, що будуються, в близько 30% — роботи велися частково, а в 20% — були тимчасово припинені.

Про це, посилаючись на дані аналітичного відділу компанії Citex Development розповіла керівник з розвитку проектів Дар’я Бедя.

Ціна житла в Києві. Як змінилась вартість первинної нерухомості у лютому

Що стосується роботи відділів продажів споруджуваних житлових комплексів, то практично всі були переведені в режим роботи вихідного дня (до 4-5 годин в день), але основне консультування і надання інформації про об’єкт сконцентрувалося в онлайн-режимі — в соцмережах і месенджерах. Також спілкування з інвесторами ведеться за допомогою відео-переговорів, електронного листування, а також телефонного зв’язку.

Дар’я Бедя зазначила, що в умовах обмеженого попиту і зростання конкуренції між проектами, компанії-забудовники були змушені піти на безпрецедентні заходи по забезпеченню відділів продажів всіма необхідними засобами захисту, починаючи від медичних масок, антисептиків і закінчуючи вологим прибиранням офісу кілька разів на день і кварцуванням приміщень.

«Кількість зустрічей з потенційними покупцями безпосередньо у відділах продажів лімітовано і відбувається індивідуально і в разі крайньої необхідності. При цьому, дуже часто забудовники забезпечують клієнта засобами індивідуального захисту, якщо у відвідувача немає захисної маски», — розповіла експерт.

Цена жилья: что будет с рынком недвижимости после падения гривны

Що стосується рівня попиту і кількості продажів, то вона зазначила, що ситуація з коронавірусом перш за все, позначилася на сегментах бізнес і преміум-житла.

«Ці сегменти дуже чутливі до змін на різних ринках. В наслідок підвищення курсу долара продажу в цих класах нерухомості почали просідати ще в кінці лютого», — зазначила Дар’я Бедя.

Разом з тим, за її даними, більш активні продажі велися в тих ЖК, де вартість кв.м не прив’язана до доларового курсу і в яких забудовники не встигли переглянути гривневі ціни.

Стоимость арендного жилья упадет на 40%

Експерт повідомила, що в період з 16-го по 22-березня на ринку спостерігалося зниження активності потенційних покупців практично на 20-25%. Кількість дзвінків до відділів продажів знизилася в середньому на 10-15% в об’єктах комфорт-класу, і до 35% в об’єктах економ-класу і більш дорогих категорій. При цьому рівень продажів теж дещо скоротився: до 15-18% запланованих угод були перенесені на більш пізній термін (на 1-2 тижні), і тільки в 2-3% випадків угоди були скасовані. Дар’я Бедя переконана, що накопичується відкладений попит, який буде задоволено після завершення карантину.

«Оголошений карантин з цілком об’єктивних причин вплинув на рівень продажів. Але разом з тим це тимчасове ситуативне явище, бо відсоток відмови від угод був досить низький. У більшості випадків вони були перенесені на термін до 1-2 тижнів. Зараз суспільство проходить стан адаптації до нових реалій. Наприклад, деякі забудовники, щоб утримати купівельний інтерес, запропонували набір додаткових знижок в розмірі до 10% при 100-процентній оплаті вартості квартир або фіксацію курсу гривні для тих, хто прагне придбати житло за національну валюту. Але в міру стабілізації ситуації в країні, інтерес до придбання житла на первинному ринку може збільшиться, досягши лютневого рівня», — підсумувала Дар’я Бедя.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

Джерело: 3m2   Источник