300 мільйонів євро на енергоефективність 1000 будівель

ЄІБ дає Україні 300 мільйонів євро кредиту на енергоефективність

300 мільйонів євро на енергоефективність

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Міністерство розвитку громад та територій уклали угоду про співпрацю у сфері консультаційних послуг для підтримки підготовки Проєкту з енергоефективності громадських будівель в Україні.

Угоду підписали 2 червня напередодні зустрічі донорів Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF), повідомили у пресслужбі Мінрегіону.

За даними міністерства, фонд надасть 150 тис. євро, щоб підтримати імплементацію цієї угоди.

Как менялась цена на квартиры в столичных новостроях во время карантина

Очікується, що загалом Проєкт з енергоефективності громадських будівель в Україні буде підкріплено кредитом у 300 млн євро від ЄІБ та грантовими внесками Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) та ЄС на додачу до консультаційних послуг. Проєкт вирішить основні гострі проблеми у секторі, зокрема – нестачу довгострокового капіталу для малих і середніх муніципалітетів України. А також – проблему браку підтримки у всьому циклі підпроєкту з енергоефективності, включно з: оцінкою проєкту, матеріально-технічним забезпеченням, адмініструванням договору, наглядом та контролем за будівництвом, введенням в експлуатацію, тестуванням та прийманням виконаних робіт. Суттєвого позитивного економічного впливу можна досягти через розширення інвестицій та зі значною технічною підтримкою, зазначили в Мінрегіоні.

Проєкт підвищить енергоефективність 1000 будівель, переважно дитсадків, лікарень та шкіл. Він допоможе запобігти викидам понад 1 млн тонн двоокису вуглецю (CO2). Результатами проєкту скористаються 2,5 млн жителів України. Шляхом включення заходів для боротьби із COVID-19 проєкт покращить середньострокову стійкість громадських будівель, зокрема лікарень, до пандемії.

Зниження обсягів будівництва в Україні у квітні 2020 року склало 16,1%

Перший заступник міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський пояснив, що Мінрегіон та ЄІБ підписали угоду, відповідно до якої буде організовано підготовку надання низьковідсоткового кредиту в 300 млн євро з тривалим строком погашення для впровадження широкомасштабної термомодернізації будівель громадського сектору. Зокрема, термомодернізацію здійснюватимуть шляхом встановлення сучасного обладнання з енергоефективності, лічильників і систем управління, модернізації систем опалення, вентиляції та освітлення тощо.

 

 

Источник:
ukrinform

 
Источник