Лідер Громадського руху «Хвиля

У День Соборності до Чернігова приїздив відомий політик, науковець, лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко. Якраз у ці дні ми говоримо про історичне значення подій, що відбувалися на теренах нашої держави 100 років тому, про незалежність, яку Україна намагалася здобути тоді, та згадуємо помилки, яких припускалися державні діячі того часу: Винниченко, Грушевський, Петлюра, Скоропадський, на сайте Чумак.

— Але, — говорить Микола Томенко, – ситуація на той час була надзвичайно складна, і вважати їх за недолугих політиків ми не маємо права, як не маємо права оцінювати їхні успіхи чи неуспіхи у творенні української держави з позицій початку ХХІ століття, це, м’яко кажучи, некоректно. Ми маємо зважати на те, що вони змогли зробити для української державності, культури, традицій.

Під час розмови з журналістами Микола Томенко розповів про один із всеукраїнських проектів, який тривав торік. Це конкурс малюнків для школярів 1-4 класів «Рідна країна – безпечна країна». Діти малювали, як правильно переходити дороги, пересуватися неосвітленими вулицями. Такі знання дуже важливі, адже за підсумками 2016 р. внаслідок ДТП у нашій країні постраждали понад 3 тисячі дітей, а понад 260 – загинули… Нагородження учасників акції відбулося в одній з бібліотек Чернігова. Дітки отримали цікаві подарунки та патріотичні флайтери.

Лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко впевнений, що без повноцінної соціальної програми із реабілітації бійців АТО, вони можуть повторити долю воїнів-афганців, які після війни в Афганістані масово вдавалися до суїцидів, оскільки не могли повернутися до звичного способу життя, на сайте Чумак.

» Держава повинна створити сильні соціальні програми для воїнів АТО, оскільки статистика стверджує, що після повернення з війни серед афганців був високий показник суїцидів. Люди, повернувшись з війни у мирне життя, не знають, де і як себе застосувати. Сьогодні ситуація складніша. Тому наші хлопці-атошники обов’язково повинні бути працевлаштовані, їм необхідні турбота і увага, вони повинні розуміти, що потрібні країні. Я, як можу, допомагаю їм з працевлаштуванням, отриманням нагород, землі, на яку вони мають право, але це суспільна допомога, а повинна бути державна. «, — повідомив Томенко в інтерв’ю виданню «Корреспондент.net» .

Нагадаємо, на сьогодні в Україні реабілітацією бійців АТО займаються переважно волонтери. Вони не лише допомагають із медичним забезпеченням бійців, які зазнали в АТО важких травмувань, але й дбають про те, щоб після поверхня з АТО у них були повноцінна робота та місце проживання.

znaj.ua


Тур Вінниця-Кропивницький-Черкаси Віктора Чумака та Громадянського руху «Хвиля» 24-26.10.17