Мама в декреті: як себе не втратити

Опубликовано: 12.01.2019

видео Мама в декреті: як себе не втратити

Режим дня вaгітнoї жінки

Декретна відпустка сповнена підводних каменів. Ви більше не належите собі. Маленький клубочок щастя вимагає уваги, турботи, тепла. Хочеться віддати йому весь час, всю ніжність і всю любов. І Ви віддаєте. Розчиняєтесь в потоці годувань-підгузників-прання-прибирань-прогулянок. Мама в декреті не помічає, як перестає звертати увагу на свою зовнішність, розвиток, стосунки з коханим. А потім з дзеркала дивиться дивна сумна тітка. Якщо Вам вдалося уникнути подібного видовища, тоді прийміть щирі вітання. Якщо ні – давайте разом розбиратися, як зробити відображення красивим, а розум ясним.ЗОВНІШНІСТЬ

Макіяж і зачіска

Чому мами в декреті перестають стежити за своєю зовнішністю?

Знайти час на себе жінці в декретній відпустці складно, але можливо. У Вас є півгодини на соцмережі, чергову серію улюбленого серіалу або телепередачі? Якщо так, то не говоріть, що немає 15 хвилин на макіяж і зачіску.


Істoрії ТСН. Оснoвний інстинкт: нaскільки дaлекo мoжнa зaїхaти з дитячим візoчкoм у Києві

Не треба виходити «в люди» кожен день.

А чоловік і дитина? Хіба вони не заслуговують привабливої мами? Не лінуйтеся, адже доглянутий вигляд додає впевненості в собі і покращує настрій.

Як знайти час на косметичні процедури?

Розділіть процедури краси на щоденні і ті, які Ви виконуєте 1-3 рази в тиждень. Косметику для щоденного використання зберігайте в одному місці. Це заощадить час на догляд за собою. Процедури, які виконуються рідше, розподіліть по днях тижня. Так Ви вкладетеся в кілька хвилин на день, але будете виглядати доглянутою постійно. Мами в декреті все забувають. Продумавши план догляду за обличчям і тілом, запишіть його на аркуш паперу. наприклад:

Понеділок: догляд за волоссям (маска); Вівторок: догляд за обличчям (скраб, маска); Середовище: догляд за тілом (скраб, зволожуючий молочко); Четвер: догляд за волоссям (маска); п’ятниця: догляд за руками (ванночка, манікюр); Субота: догляд за ногами (п’ятки, педикюр); Неділя: догляд за обличчям (маска).

Щоб контролювати себе, ставте галочки біля виконаних процедур протягом тижня.

Одяг

Згадаймо про одяг. Якщо Ви не збираєтеся брати участь в конкурсі «Міс старий халат» або «Кращі домашні штанці», то відкладіть їх в сторону. Або викиньте взагалі. Ніхто не просить Вас одягатися, як на роботу. Але дайте відповідь на питання: чи приємно чоловікові бачити мене в розтягнутій старій футболці? Шукайте компроміс: нехай одяг буде недорогим, зручним, але пристойним. Від цього, до речі, залежить настрій.

Фігура

Знайти час для спорту мамі в декреті непросто. Потрібен помічник в особі чоловіка або бабусі малюка. Якщо нікому посидіти з дитиною, поки Ви на пробіжці або в спортзалі, то постарайтеся ввести в режим дня 15 хвилин ранкової зарядки.

МАМА В ДЕКРЕТІ І ДІМ

Турбота про дітей, кухня, прання і прибирання – мама завжди знайде, чим зайнятися в декреті. Як тут встигнеш? Можна, тільки треба перестати бути перфекціоністом.

Прибирання, як у «Флайледі».

Якщо в будинку, де живе дитина, завжди прибрано, щось тут не так. Для жінок в декреті буде корисною система Марли Сіллі «Флайледі». Так, витрачаючи по кілька хвилин на день на прибирання однієї кімнати, будинок можна підтримувати в чистоті постійно.

Спробуйте «поділитися» обов’язками. Попросіть чоловіка або старшу дитину виконувати частину домашньої роботи. І не забудьте про побутову техніку. Мультиварка, мікрохвильовка, пральна і посудомийна машини – незамінні помічники мам в декреті.

Меню на тиждень.

У неділю складіть меню на наступні сім днів. Ми ж знаємо, який це головний біль кожен день думати «Що приготувати?». А з планом Ви заощадите час для більш приємних справ і думок.

САМОРОЗВИТОК І ПІДТРИМАННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Мами в декреті часто помічають за собою «отупіння». Чому це трапляється? У відпустці по догляду за дитиною думки мами повністю поглинені маленькою істотою. Гормони, нічого не поробиш. На читання книг, матеріалів за професією або проходження курсів часу немає. Та й не хочеться. А треба.

За 2-3 роки жінка, що сидить вдома з малям, здатна «притупити» кваліфікацію. Не забуваємо про зміну законодавства і кон’юнктури ринку. Майже третина жінок України після закінчення відпустки по догляду за дитиною з різних причин змушені шукати нову роботу. Якщо Ви не хочете опинитися в їх числі – стежте за новинами професії, підпишіться на відповідні розсилки в інтернеті, читайте літературу. Приділіть підтримці кваліфікації хоча б 10-15 хвилин в день, – вийти з декрету буде значно легше.

З іншого боку, якщо Ви колишню роботу не дуже то і любили, то декретна відпустка – те, що лікар прописав. Перші місяці з малюком вчитися новому складно. Але у Вас майже три роки! Згадуємо дитячі мрії і пробуємо себе в нових амплуа. Коли, якщо не зараз!

Останні роки в Україні набирає обертів світова тенденція до онлайн-навчання. Є безліч платформ, які пропонують пройти курси різної тематики безкоштовно – www.futurelearn.com, www.coursera.org, prometheus.org.ua і інші. Мама у відпустці по догляду за дитиною може слухати лекції по своїй спеціальності, вивчати мови або освоювати нову професію без відриву від дому. В інтернеті є все.

Стаття в тему:  Мама в декреті. Кращі ідеї як заробити або бізнес з дитиною на руках

Коли? Знову-таки, мамам в декретній відпустці непросто знайти час на себе. Але як Вам ідея записати курс лекцій або цікаву книгу на смартфон і слухати, поки гуляєте з дитиною, що спить  у візочку? А  це ж тільки один з варіантів.

СПІЛКУВАННЯ

Друзі пізнаються … в декреті. Так, з малюком Ви автоматично стаєте «незручною» подругою. Шопінг вже не той, виділити час на каву складно, сходити в кіно майже нереально. Добре, коли є можливість залишити малюка бабусі або няні і розвіятися, а якщо такої немає? Домовтеся з чоловіком про те, щоб раз на тиждень Ви могли піти з дому і провести час з подругами. Без спілкування з друзями психологічний стан мами погіршується, це не секрет.

До речі, про спілкування. А як щодо чоловіка? Дитині потрібні батьки, які люблять не тільки її, а й один одного. Говоріть з чоловіком про те, що хвилює, і проводьте час разом. Декретна відпустка – важкий час у відносинах чоловіка і дружини. Причин багато, але це вже тема для окремої статті. Пам’ятайте, що рідній людині теж нелегко.

І остання порада Кльової мами – знайдіть те, що радує саме Вас. Єдиного рецепту немає. Слідуйте бажанням, шукайте гармонію і пам’ятайте, що щасливі діти бувають тільки в щасливих батьків.