Комітет підтримав проекти постанов про перейменування населених пунктів

Опубликовано: 11.01.2019

видео Комітет підтримав проекти постанов про перейменування населених пунктів

On the Run from the CIA: The Experiences of a Central Intelligence Agency Case Officer
 

Члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримали ініціативу місцевих органів про перейменування сіл Бірки Сокальського району Львівської області та Рачки Немирівського району Вінницької області.


Верхoвнa Рaдa підтримaлa пoстaнoву прo вшaнувaння Герoїв Укрaїни — учaсників АТО

Під час обговорення зазначалося, що перейменування села Бірки Сокальського району Львівської області викликане необхідністю усунення розбіжностей у вживанні назви цього населеного пункту відповідно до офіційного обліку та на місцевому рівні. Зважаючи на те, що назва «Борок» є історичною та використовувалась до 1968 року, Комітет вирішив погодитися із пропозицією про перейменування села Бірки на село Борок.

Відповідний проект Постанови Верховної Ради України зареєстровано за № 9394 .

Комітет також підтримав пропозицію про перейменування села Рачки Немирівського району Вінницької області на село Подільське. Незважаючи на те, що назва «Рачки» була присвоєна населеному пункту Кірове на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», громада вважає цю назву немилозвучною та суперечливою з точки зору історичної достовірності.

Відповідний проект Постанови зареєстрований у Верховній Раді за № 9393 .

Верховна Рада України