Главные новости Кировограда (Кропивницкого) онлайн. Свежие...

Опубликовано: 08.10.2018

видео Главные новости Кировограда (Кропивницкого) онлайн. Свежие...

В Кировограде в помощи нуждается отделение для брошенных детей - Чрезвычайные новости, 17.11

Не зовсім законне рішення уряду, за допомогою якого кількість клієнтів держбанків збільшилася в рази, виконало свою місію та може бути анульованеУкраїнці, які працюють в бюджетних організаціях, знову можуть отримувати зарплату не тільки через державні, а й через комерційні банки. Днями до такого висновку прийшов суд, скасувавши відповідні документи Кабміну.

Перемогла комерція

Нагадаємо, навесні минулого року Арсеній Яценюк видав спеціальне доручення, яким розпорядився «в цілях безпеки» перевести всі зарплатні проекти держслужбовців виключно в лоно держбанків. І восени 2014-го уряд двома протокольними рішеннями відправив рахунки державних підприємств і організацій у казенні фінустанови.


Новости Кировограда Кропивницкий

Подібні маніпуляції дійсно суперечать нормам права, оскільки законом «Про оплату праці» визначено, що українці можуть самостійно обирати банк для отримання зарплати на картку.

Зараз спірні рішення уряду скасував Окружний адміністративний суд за позовом ПриватБанку проти Кабміну. Феміда порахувала дії влади неправомірними, і зобов’язала надалі утримуватися від подібних рішень.

Банк Коломойського задоволений виграшем в суді. І причини для радості у нього вагомі, оскільки дії уряду позбавили «Приват» 1,2 тис. зарплатних проектів, а це понад 100 тис. громадян, яких він обслуговував.

«Ми дуже розраховуємо, що прецедент винесення цього судового рішення стане показовим для керівників усіх рівнів», — підкреслює перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський.

«Незалежно від того, хто є акціонером компанії, її менеджмент повинен самостійно приймати рішення з операційних питань. Це базовий принцип, який краще не порушувати. А на той випадок, коли у власника виникають питання до прозорості та економічної доцільності прийнятих рішень, бізнес давно придумав безліч інструментів контролю та оцінки. Тому багато в чому я згоден із позицією адмінсуду, — говорить голова правління «Комерційного індустріального банку» Вадим Березовик. — Звичайно, власнику вигідніше, коли окремі компанії його холдингу обслуговуються в банку, що йому належить. Натомість здорові закони ринку говорять про те, що в кінцевому підсумку краще рішення може відшукати на відкритому конкурентному ринку».

Замінних немає

«Ми вітаємо всі рішення, які сприятимуть розвитку чесної конкуренції на ринку. Багато керівників держпідприємств були не згодні закривати у нас зарплатні рахунки, оскільки наш банк може запропонувати їм набагато більше послуг і звичайно кращу якість обслуговування», — говорить заступник голови правління ПУМБ Олексій Волчков.

Банкір не самотній у своїй думці. Практично всі комерційні фінустанови впевнені, що можуть надавати бюджетникам більш якісні послуги. Згодні з цим і багато клієнтів — спробуйте без катастрофічної втрати часу та жахливого розтрачування нервів здійснити будь-яку, навіть найбільш елементарну операцію в держбанку.

Хоча згадане рішення суду, звичайно, зовсім не означає, що всі бюджетники, які за останній рік були переведені з комерційних у державні банки, автоматично повернуться назад.

«Відсоток тих, які повернуться, не буде високим. Оформлення зарплатного проекту — процес, який передбачає збір документів, підписання договорів для кожного працівника, випуск та видачу карток, настройку систем дистанційного обслуговування тощо. Навряд чи клієнти масово йтимуть із держбанків, якщо, звичайно, обслуговування влаштовує підприємство та не викликає критичного невдоволення з боку співробітників», — пояснює керівник проектів управління корпоративних продуктів та сервісу ОТП Банку Катерина Тимофєєва.

Фото:   М. Солодкий.

Олена Губар

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

rss